Strona główna

Informujemy, że od 1 lipca 2019r. obowiązują nowe stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.
Informujemy, że od 1 lipca 2019r. obowiązują nowe niebieskie pojemniki na papier i makulaturę.


Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst Powrót

Rejestr BDO
18 grudzień 2019
W związku z licznymi zapytaniami mieszkańców gminy dotyczącymi obowiązku rejestracji podmiotów gospodarczych w bazie BDO informujemy, że wnioski rejestrowe do Bazy danych o produktach i opakowaniach oraz o gospodarce odpadami (BDO) należy złożyć w urzędzie marszałkowskim właściwym dla siedziby firmy lub miejsca zamieszkania ( w przypadku działalności gospodarczej mającej siedzibę na terenie gminy Strzelce Opolskie - do Urzędu Marszałkowskiego w Opolu).
Wnioski należy złożyć do końca roku 2019. W wielu przypadkach osoby prowadzące działalność gospodarczą mają problem ze sklasyfikowaniem swoich odpadów oraz uzyskaniem odpowiedzi na prytanie: "Czy muszę złożyć wniosek, czy też jestem z tego obowiązku zwolniony?
Przypominamy, że wypisując wniosek, osoba składająca ma obowiązek wpisania kodów odpadów, które wytwarza. I tu pojawia się problem, ponieważ większość drobnych przedsiębiorców wytwarza jedynie odpady komunalne. Dlatego też, aby pomóc Państwu w znalezieniu odpowiedzi na nurtujące Was pytania, poniżej podajemy linki stron internetowych, dotyczących BDO oraz objaśnienia prawne Ministra Klimatu wydane na wniosek Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców.
Baza BDO
C
zym jest BDO?
B
iuletyn Informacji Publicznej Samorzadu Województwa Opolskiego
O
bjaśnienia prawne Ministra Klimatu dotyczące wpisu do BDO

Referat Zarządzania i Gospodarowania Odpadami Komunalnymi
tel. 77 404 93 41
tel. 77 404 93 42
e-mail: odpady@strzelceopolskie.pl

przejdź do formularza ››

design by fast4net
copyrights 2013 Strzelce Opolskie, Licznik odwiedzin: 404378