Strona główna

Informujemy, że od 1 lipca 2019r. obowiązują nowe stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.
Informujemy, że od 1 lipca 2019r. obowiązują nowe niebieskie pojemniki na papier i makulaturę.


Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst Powrót

DOBRE PRAKTYKI
26 marzec 2020
W czasie tak trudnego dla wszystkich czasu związanego z epidemią koronawirusa może zaistnieć konieczność ograniczenia odbiorów odpadów komunalnych realizowanych sprzed posesji.
W związku z powyższym, aby usprawnić funkcjonowanie gminnego systemu gospodarowania odpadami komunalnymi możemy już dzisiaj wcielić w naszych domach dobre praktyki związane ze zminimalizowaniem wytwarzanych przez nas odpadów. Stosując się do proponowanych poniżej zasad możemy wspomóc już i tak utrudniony odbiór odpadów:
 
 1. Przemyśl swoje zakupy.
 2. Obecnie nie ma zagrożenia, że sklepy spożywcze będą zamknięte lub braknie w nich towaru – nie kupujmy więcej niż jest to nam potrzebne – nadwyżka i tak trafi do kosza. Zwróć uwagę, aby nie kupować więcej niż zwykle produktów, które szybko się zepsują.

 3. Zmniejsz objętość swoich odpadów
 4. Dobrą praktyką (nie tylko w tym trudnym czasie) jest zgniatanie wszelkich plastikowych butelek, puszek, kartonów. Pozwoli to zaoszczędzić nie tylko miejsca w Waszych pojemnikach, ale również skróci czas  odbioru odpadów. Smieciarki nie muszą wywozić powietrza!

 5. Odpady wielkogabarytowe i poremontowe
 6. Jak można zauważyć, markety budowlane w obecnym czasie, przezywają oblężenie. Przymusowe urlopy w pracy przyczyniają się do zwiększenia remontów w naszych domach, a co za tym idzie do zwiększenia ilości odpadów poremontowych i wielkogabarytowych wystawianych przed posesje jak i przywożonych do PSZOK. Dla wspólnego bezpieczeństwa, prosimy o przemyślane wizyty w Punkcie EKO BOX. Ewentualne ograniczenia w odbiorach odpadów, w pierwszej kolejności dotyczyć będą odpadów, które nie zagrażają warunkom sanitarnym.
   
 7. Ogranicz odpady BIO
 8. Ładna pogoda sprzyja porządkom w przydomowych ogródkach, a w rezultacie przyczynia się do zwiększenia odpadów BIO. Zachęcamy właścicieli nieruchomości jednorodzinnych do zagospodarowywania odpadów zielonych we własnym zakresie, być może właśnie teraz jest dobry czas na założenie własnego kompostownika.

  Wspomóżmy Nasze służby porządkowe. Zadbajmy razem o nasze otoczenie.

  Referat Zarządzania i Gospodarowania Odpadami Komunalnymi Urzędu Miejskiego w Strzelcach Opolskich


Pliki do pobrania:

Referat Zarządzania i Gospodarowania Odpadami Komunalnymi
tel. 77 404 93 41
tel. 77 404 93 42
e-mail: odpady@strzelceopolskie.pl

przejdź do formularza ››

design by fast4net
copyrights 2013 Strzelce Opolskie, Licznik odwiedzin: 392646